מאמרים

קסם המוזיקה

כל אדם והקצב שהוא אוהב לחיים שלו. כל אדם והצלילים עמם הוא בוחר לפתוח את הבוקר, להתעודד עמם באמצע היום, לסגור איתם את הלילה לפני צלילה אל שינה מתוקה. בדיוק כמו העדפה בסרטים, ספרים, טעם רומנטי ותחביבים שונים, לכל אדם יש גם את ההעדפה והטעם המיוחד שלו לסוגי המוזיקה שהוא אוהב.

המגוון הזה הוא אינסופי, המגוון שכוללת בתוכה המילה הקטנה הזו, מוזיקה, שהיא בעצם כל כך גדולה. מוזיקה יכולה להוות כוח מרפא, משחרר לגוף ולנפש. היא יכולה להרגיעה, יכולה לרגש, להעציב, לשמח, להצחיק, להטריף ועוד תופעות ותחושות רבות העוברות בגופו ומוחו של אדם שתחת השפעתה. בין אם אלה הופעות חיות, בין אם במסיבה אלקטרונית או מתוך רמקולים שבכלל מחוברים למחשב קטן, ברגע שמכירים מעט מהטעם המוזיקלי האישי אפשר להגיע אל רמות הנאה וסיפוק בעניין של דקה או שתיים. יש רק למצוא את הצלילים האלה שמעבירים את הקסם המיוחד, להגביר את הווליום, לחדד את האוזניים ולתת לצלילים לסחוף אל מצב תודעתי נעים ומעורר השראה הרבה יותר מרוב הרגעים שבמהלך היממה.

בניגוד לאינטרנט, למחשב, להליכון בחדר כושר או עוד המצאות ותופעות יצירתיות שחשפו פרצופם וצורתם בזמנים שיחסית חדשים, מוזיקה זהו ביטוי עתיק ימים של הנפש. ישנם כתבים וסיפורים המספרים על הופעות וסממנים מופלאים ומורכבים של הלחנות ושירים עוד מלפני אלפים על אלפים של שנים. מההקשה הראשונה על לוח עץ או אבן שהשמיעה צליל שתפס את אוזן המתופף הלא מודע.

המשך מאמר